Zdrowe odżywianie… tak, ale które?

Czy we wszystkich dietach liczy się kalorie? Czy stosowanie diety łączy się z określoną aktywnością fizyczną? W której diecie dzielimy produkty według smaku, a w której według kolorów?

W tym ebooku zajmujemy się 6 dietami:

  • Pięciu Przemian,
  • Ajurwedą,
  • wegetariańską,
  • grup krwi,
  • makrobiotyczną
  • i rozdzielną.

W opracowaniu celowo nie zawarto szczegółowej filozofii, ani zaleceń każdej z diet – ma to być jedynie zestawienie najważniejszych właściwości, ważnych z punktu widzenia osoby poszukującej swojej drogi do zdrowia. Tekst ma zainteresować i pobudzić do poszukiwania bardziej szczegółowych informacji o wybranej diecie, która może stać się naszym sposobem na życie.

Przedstawione w poniższym ebooku diety nie są typowymi dietami redukcyjnymi o ograniczonym czasie stosowania, to raczej zdrowy sposób odżywiania na całe życie. Stąd w tytule nazwa „szkoły odżywiania”, czyli coś więcej niż zwykła dieta. Są to szkoły holistyczne, co oznacza postrzeganie człowieka w połączeniu ze wszystkimi aspektami jego życia.

Autorami tego opracowania są: Monika Gębarowska i Katarzyna Rudnicka (treść merytoryczna) oraz Łukasz Sikorski (projekt graficzny i skład).

Konsultacja merytoryczna: Emilia Lorenc – diagnosta laboratoryjny, biolog molekularny, dietetyk www.integrativemedicine.eu oraz Dorota Łapa – dietetyk, pielęgniarka, www.orkiszowepola.pl

Szkoły odżywiania – przewodnik

źródło: www.sztukaodzywiania.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s