Detoks – oczyszczanie organizmu

Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne odtruwające kuracje ciała w zależności od potrzeb. Po wybraniu odpowiedniego oczyszczającego programu należy mu się bezwzględnie podporządkować w 100%. Tylko wtedy można osiągnąć pełny sukces. Rozpoczynamy kurację z nastawieniem, że dla ciała i umysłu będzie to czas odpoczynku i odmłodzenia. Jeśli człowiek nastawia się, że oczyszczenie jest okresem wyrzeczeń, szanse na pełne odtrucie organizmu się zmniejszają. Każdy powinien odpowiednio nastroić własną psychikę.

Oczyszczanie ciała z toksyn cz. 1
Oczyszczanie ciała z toksyn cz. 2

Zmagając się z toksynami w swoim organizmie można podjąć próbę samodzielnego jego oczyszczenia. Dzięki pracy naszych przodków oraz dzięki ludziom, którzy obecnie starają się dbać o swoje zdrowie znamy wiele metod detoksykacji, które nazywane są jako domowe sposoby oczyszczania organizmu. Korzystając z metod tych można w skuteczny sposób przeprowadzić detoksykację nie opuszczając przy tym swojego domu. Należy jednak pamiętać o tym, iż wymienione poniżej metody często okazać mogą się inwazyjnymi, przez co osłabiają organizm. Dlatego też w czasie ich wykorzystywania pamiętać należy o umiarze i logice. Oczyszczając swój organizm nie chcemy przecież mu zaszkodzić.

Sposoby oczyszczania organizmu

Wśród najpopularniejszych metod oczyszczania organizmu wymienić można:

  • oczyszczanie organizmu sokiem z cytryn

Metoda ta polega 13 dniowej kuracji, w czasie której do organizmu dostarczamy sok z cytryny. W czasie tej kuracji powinno się pamiętać o zachowaniu zdrowej diety, która będąc lekką i przyjemną nie będzie rzucała oczyszczającemu się organizmowi kłód pod nogi.

Schemat zażywania soku z cytryn w celu oczyszczania organizmu:

Zaczynając kurację należy pierwszego dnia na czczo wypić wyciśnięty sok z jednej cytryny. Powinno się to zrobić rano, kiedy ma się pusty żołądek. W każdym kolejnym dniu należy wypijać sok z cytryny powiększony o jedną sztukę i tak dochodząc aż do 7 dnia, kiedy wypijamy sok z 7 cytryn. Od tego dnia zmieniamy schemat i tym razem wypijamy rano sok z cytryny zmniejszając ilość wyciskanych owoców, dochodząc do 13 dnia, w którym wypijamy sok z jednego cytrusa.

Dawki te można oczywiście zmieniać i w razie potrzeby wypijać więcej cytryn. Wtedy kuracja będzie bardziej intensywna i mocniejsza.

  • oczyszczanie organizmu kefirem

Dzień 1 – 2,5 litra kefiru wypić w 6 dozach razem z sucharkami z czarnego pieczywa. Nie jeść innych posiłków.
Dzień 2 – 1,5-2 litrów soku z jabłek wypić w 6 dozach wraz z sucharkami jak wcześniej. Sok powinien być świeżo przygotowany, najlepiej gdyby jabłka były słodkie. Nie jeść innych posiłków.
Dzień 3 – w ciągu dnia jeść jedynie sałatki z gotowych warzyw (marchew, buraki, ziemniaki, kiszoną kapustę, ogórki, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa).

Stosować dwa razy w miesiącu.

  • oczyszczanie organizmu owocami

Sposób I
Śliwki suszone 400 g, daktyle 200 g, morele 200 g, figi 200 g – wszystko to zmielić. Do otrzymanej masy dodać 200 g miodu i wszystko razem wymieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Spożywać wieczorem przed snem po 1 stołowej łyżce, póki się nie skończy. Kurację należy stosować raz na 3 miesiące.

Sposób II
Dwie pomarańcze obrać ze skórki na 1-2 mm, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze na noc 2 godziny po ostatnim posiłku. Stosować przez 14 dni.

Sposób III
Wieczorem do szklanki zsiadłego mleka włożyć 10 suszonych śliwek, odstawić na noc. Rano na czczo wypić zsiadłe mleko, zjeść śliwki. Następnie znowu zalać 10 suszonych śliwek zsiadłym mlekiem. Odstawić do wieczora. Wieczorem, przed snem wypić zsiadłe mleko i zjeść śliwki. Kurację powtórzyć przez 10 dni. Stosować raz na 3 miesiące.

Oczyszczanie sokiem jabłkowym

Do kuracji używać soku przyrządzonego ze świeżych owoców (soki gotowe nie nadają się). Jabłka powinny być słodkie, ale można dodać trochę kwaśnych. Sok należy pić łyczkami przytrzymując w ustach aby wymieszał się ze śliną. Sok używać w dwóch etapach: przygotowawczym i właściwej kuracji.

Aby przygotować organizm do przyjmowania nadmiaru kwasu przez 7 dni pić 1 szklankę soku na 15 minut przed każdym posiłkiem.

Kuracja właściwa – 3 dni, w każdym dniu pić (nie przyjmując żadnego pokarmu) o godzinie 08.00 – 1 szklanka soku jabłkowego,10.00 – 2 szklanki soku, 12.00 – 2 szklanki soku, 14.00 – 2 szklanki soku, 16.00 – 2 szklanki soku, 18.00 – 2 szklanki soku, 20.00 – 2 szklanki soku.

Jeżeli w czasie kuracji nie nastąpi wypróżnienie, należy wypić zioła przeczyszczające, a najlepiej zrobić lewatywę.

  • oczyszczanie organizmu warzywami

Pić po 1/2 szklanki soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie. Stosować przez 14 dni.

Oczyszczanie sokami warzywnymi

Pić rano, w porze obiadowej i wieczorem 1/2 szklanki gorącej wody, do której należy wcisnąć sok z 1 cytryny.

3-4 razy w ciągu dnia pić po 1/2 szklanki mieszanki soków z marchwi, buraka i świeżego ogórka w proporcji 10:3:3 (259 g, 75 g, 75 g). Kurację należy przeprowadzać przez dwa tygodnie. W pierwszym roku przeprowadzamy 4 kuracje po 14 dni co 3 miesiące, potem raz w roku.

3-4 razy w ciągu dnia pić po 1/2 szklanki mieszanki soków z 270 g marchwi, 130 g selera i 60 g pietruszki. Kurację należy przeprowadzać przez dwa tygodnie. W pierwszym roku przeprowadzamy 4 kuracje po 14 dni co 3 miesiące, potem raz w roku.

  • oczyszczanie organizmu poprzez głodówkę oczyszczającą
  • lewatywa

Korzystając z tych metod w sposób racjonalny uda się skutecznie pozbyć toksyn z organizmu!

źródło: era-zdrowia.pl, uleszka.uprowadzenia.cba.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s