Boitzenburg Schloos

Zamek Boitzenburg  leży około 110 kilometrów na północ od Berlina. Jest to jeden z największych zamków w regionie i czasami określany jest jako „Wschodni Neuschwanstein „. Przez całe stulecia była domem rodziny von Arnim. Kilka lat po zjednoczeniu Niemiec, został odrestaurowany i obecnie mieści się w nim hotel i  centrum konferencyjne.

Pałac na wodzie, młyn wodny i ruiny klasztoru: niewielki Boitzenburg położony przy Szlaku Epoki Lodowcowej może zaoferować odwiedzającym kilka atrakcji.

Pałac na wodzie z XVI wieku jest jednym z największych pałaców renesansowych w Północnych Niemczech. Warte obejrzenia są dolny dom z pokojem myśliwskim z 1630 roku i park wokół pałacu zaprojektowany przez Petera Josefa Lenné około 1840 roku. Warto odwiedzić także ruiny klasztoru Cystersów, tak samo jak młyn wodny pochodzący z XVII wieku. Park krajobrazowy Uckermärkische Seen najlepiej podziwia się na pieszo lub na rowerze.

Zamek jest malowniczo położony, między lasem i polami. Dawniej zamek ten był jedną z najwspanialszych rezydencji w Brandenburgii. Pierwsze wzmianki o Zamku Boitzenburg datowane są na 1276 rok, jednak prawdopodobnie jest on starszy. Zamek jest otoczony pięknym parkiem krajobrazowym, a do dawnej posiadłości von Arnim, w starych stajniach obecnie dołączono fabrykę czekolady, piekarnię i domową palarnię kawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s