Zamek Zinzow

Zamek Zinzow (Zinzow Schloss) – Mekclemburgia – Niemcy

Zamek Zinzow położony jest około 35 km na południe od wyspy Uznam, około 8 km od ruin Zamku Putzar. Zajmuje 10-hektarowy park krajobrazowy w angielskim stylu to rezerwat przyrody, stworzony zgodnie z planami szwedzkiego ogrodnika. Dom wyposażony jest w stylowe, odnowione pokoje do wynajęcia. W maju i listopadzie, na terenie posiadłości odbywają się duże rynki rzemieślnicze. Od czasu do czasu właściciel zaprasza do swobodnego, zimowego przejazdu w sennym krajobrazie ukształtowanym przez zlodowacenia. Dla koneserów i miłośników win warto wspomnieć o wizycie w zabytkowej gorzelni.

Zamek, w stylu neobarokowym, wybudowany został w 1908 roku przez Maximiliana Graf von Schwerin. W 1945, wykorzystywany był jako nieruchomości rolne rodziny von Schwerin. Następnie od 1945 – 1997, kilka obiektów umieszczono w budynkach.

W 1998 roku zamek odrestaurowano i odzyskał on park krajobrazowy. W 2006 roku zabytkowa gorzelnia została przywrócony do pracy.

Regionalne owoce są tutaj przetwarzane i sprzedawane w małym sklep rolniczym jako lokalne produkty. Ponadto, apartamenty i pokoje wynajmowane są na wesela i inne imprezy okolicznościowe. Park angielski przeznaczony jest  można dla odwiedzających cały rok.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s