Błoto z Morza Martwego

Czarne Błoto z Morza Martwego

Morze Martwe jest uważane za najstarsze uzdrowisko i największe naturalne SPA na świecie. Ten odległy pustynny teren i jedyna w swoim rodzaju woda w najniższym punkcie na Ziemi są źródłem zdrowia, dobrego samopoczucia i odmłodzenia od tysięcy lat. Klimat, słońce, powietrze, woda i błoto – wszystkie są unikalne nad Morzem Martwym i żadne inne miejsce nie oferuje tak nadzwyczajnej kombinacji elementów naturalnych o właściwościach leczniczych,  rehabilitacyjnych i odnowy.

Czarne Błoto Mineralne z Morza Martwego

Lecznicze Czarne Błoto mineralne z Morza Martwego jest wyjątkowo ważnym składnikiem terapeutycznym. Zbudowane jest ono z homogenicznej mieszanki minerałów Morza Martwego oraz składników organicznych z linii brzegowej i z ziemi. Właściwości błota do powolnej utraty ciepła pozwalają zmniejszyć napięcie mięśniowe i nerwowe, poprawić krążenie krwi oraz złagodzić bóle reumatyczne. Stosowane jest do zabiegu zawijania, ale również do okładów i kąpieli. Lecznicze Czarne Błoto jest również bardzo efektywne w oczyszczaniu i zmiękczaniu skóry.

Czarne Błoto Mineralne to szlam odkładający się na brzegach Morza Martwego na skutek odparowywania zbiornika. Muł ten zawiera w sobie wiele wartościowych substancji mineralnych i odżywczych, a także elementów śladowych. Jego skład zbliżony jest do wody Morza Martwego, ale zawiera także dodatkowe elementy m. in. organiczne (algi)

Badania wykazały obecność następujących składników w Czarnym Błocie:

 • Podstawowe: Sód, Potas, Magnez, Wapń, Żelazo, Glin, Siarka, Fosfor.
 • Wtórne oraz pierwiastki śladowe: Miedź, Cynk, Cyna, Kadm, Ołów,  Wanad, Chrom, Molibden, Kobalt, Nikiel, Stront, Bar.

Swój czarny kolor Czarne Błoto zawdzięcza obecnością słabo skrystalizowanego, nieorganicznego siarczku żelaza.

Naukowcy są przekonani, że Morze Martwe skrywa w sobie nadal nieprzebrane bogactwo składników istotnych dla kosmetologii i lecznictwa. Czarne Błoto wydobywane z basenu Morza Martwego jest paleoidem nieorganiczny o udokumentowanych właściwościach , które z powodzeniem stosowane jest w terapiach leczniczych, więc należy je uznać za uzdrowiskowe  tworzywo lecznicze. Nadal trwają badania nad naukowym wyjaśnieniem wzrostu odporności immunologicznej pacjentów poddanych kuracją z nad Morza Martwego.

Właściwości i zastosowanie Czarnego Błota Mineralnego

Okłady z Błota są jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych i leczniczych.

Poprzez swoje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe (włączając również efekt zatrzymania rozwoju potencjalnie patogennych czynników skóry) używa się go w celach leczniczych:

 • w chorobach reumatycznych;
 • zapaleniach stawów i nerwów,
 • problemach z krążeniem,
 • oraz w kosmetologi.

Minerały zawarte w błocie z Morza Martwego mają stężenie zbliżone do ludzkiej surowicy. Dzięki swoim hydroskopijnym właściwościom wiążą trwale doprowadzoną z zewnątrz wodę. W wyniku tej unikalnej właściwości minerałów skóra jest dobrze nawilżona, wzrasta jej napięcie i elastyczność, polepsza się kondycja włókien elastyny i kolagenu. W efekcie prowadzi to do zachowania na dłużej jej witalności oraz opóźnia proces starzenia się skóry. Nie mniej ważne , dla skóry zanieczyszczonej i przetłuszczającej się jest przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działanie minerałów morskich. Głęboko wnikając w pory skóry, minerały działają na skórę kojąco, łagodzą podrażnienia oraz wspomagają jej zdolność wydalania substancji toksycznych.

Działanie błota mineralnego z Morza Martwego jest wyjątkowe:

 • Odmładza skórę poprzez regenerację komórek.
 • Głęboko wnika w pory i absorbuje nagromadzone zanieczyszczenia oraz nadmiar wydzielin.
 • Złuszcza martwe komórki skóry, szczególnie na łokciach, kolanach, plecach i szyi. 
 • Przyspiesza gojenie blizn i odcisków.
 • Łagodzi objawy trądziku młodzieńczego.
 • Wspomaga odchudzanie.
 • Likwiduje cellulitis.
 • Usuwa drobne zmarszczki.

Lek. med. Jerzy Łuczaj
specjalista balneoklimatologii

Jak i gdzie skorzystać z Czarnego Błota Mineralnego?

Można pojechać do Izraela i wytaplać się samodzielnie w tym cudownym specyfiku. Jeśli jednak taka opcja nie jest aktualnie możliwa proponuję zadbać o siebie w domu, wystarczy zaopatrzyć się w oryginalne błoto.

Gdzie je kupić? Tutaj: Błoto z Morza Czarnego – Kup teraz!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s