Tajemnica długowieczności wypisana na twarzy

Tajemnica długowieczności wypisana na twarzy

Co sprawia, że błyszczą oczy, mocno biją serca, a choroby trzymają się w przyzwoitej odległości? To motor życia, czyli siła witalna. Jak podgrzewać swój wewnętrzny ogień, radzi guru chińskiej medycyny doktor Maoshing Ni.

Lekarze wschodniej medycyny uważają, że wraz z upływem lat wcale nie musimy tracić sił. Przekonuje o tym również Maoshing Ni, którego książka „Sekrety długowieczności” stała się światowym bestsellerem. Głównie dlatego, że przepisy na długie i zdrowe życie są bajecznie proste.

Twoja twarz powie Ci, jak żyć Chińczycy uważają, że rządzi nami pięć żywiołów: metalu, drewna, wody, ognia i ziemi. Jakie, widać na twarzy. Spójrz w lustro i sprawdź, jakim jesteś typem.

ProstokątnaPROSTOKĄTNA. Trochę kanciasta, wydłużona, o wyraźnie zarysowanej szczęce. Rządzi Tobą żywioł drewna.
Dużo odpoczywaj. Jesteś osobą pełną energii, działasz na wysokich obrotach. Nie boisz się wyzwań. Ale masz wygórowane ambicje, brakuje Ci cierpliwości, za bardzo chcesz wygrywać.

Potrzebujesz wypoczynku i odprężenia bardziej niż inne typy, bo możesz spłonąć jak drewno. Dr Maoshing Ni zaleca szczególnie tai-chi i medytację. Ale służą Ci też spacery, słuchanie spokojnej muzyki, pływanie i joga. Ukoisz w ten sposób swój system nerwowy. Jesteś bowiem skłonna do napadów paniki i depresji. Unikaj tłustego czerwonego mięsa i tłustych dań, bo masz słabą wątrobę i woreczek żółciowy. Taka dieta osłoni też układ krążenia, który nadweręża Twoja łatwopalna osobowość.

KwadratowaKWADRATOWA. Dość szeroka, krótka i kanciasta. Masz „metalowy” typ ciała.
Zadbaj o równowagę ciała i duszy. Osobowość, którą rządzi metal, ma zamiłowanie do porządku. Dla Ciebie prawo to świętość. Dlatego nie możesz znieść, kiedy ludzie nie dotrzymują umów czy łamią zasady. Jesteś precyzyjna i dobrze zorganizowana, masz skłonności do perfekcjonizmu. Kierujesz się w życiu intelektem. Czasem ignorujesz jednak swoje ciało i emocje.

Potrzebujesz wszystkiego, co odbudowuje lub wzmacnia harmonię ciała, duszy i rozumu. Spróbuj rysować, malować, tkać albo zapisz się do pracowni ceramicznej. Sztuki plastyczne pomogą Ci wyrazić tłumione uczucia. Staraj się uprawiać codziennie gimnastykę, żeby lepiej czuć swoje ciało. W przeciwnym razie grożą Ci przeziębienia, choroby zatok, gardła, skóry i jelit spowodowane osłabieniem Twoich sił obronnych. Unikaj też pikantnych potraw i jedzenia z torebek, puszek lub mrożonej pizzy.

TrójkątnaTRÓJKĄTNA. Szerokie czoło i delikatna wyraźnie węższa szczęka. Twoja twarz przypomina trochę pyszczek kota. Rządzi Tobą ogień.
Potrzebujesz dużo spokoju. Ognista osobowość jest pełna pasji, ma bogatą wyobraźnię. To osoba, która potrafi przenosić góry, zarażać innych entuzjazmem. Jesteś twórcza i spontaniczna, a do tego masz nosa do ludzi. Umiesz nawiązywać głębokie kontakty, pełno więc wokół Ciebie przyjaciół.

Musisz jednak łagodzić swój ognisty temperament. Po pierwsze staraj się wprowadzić w swoim życiu nieco porządku. Lepiej Ci służy praca na etacie niż wieczny niepokój o zlecenia. Staraj się więcej planować, a nie podążać tylko za impulsami. Jesteś typem, któremu nie służą zarwane noce, nadmiar kawy i herbaty. Jeśli uporządkujesz nieco swoje życie, obronisz serce i układ krążenia, które masz szczególnie obciążone.

W kształcie trapezuW KSZTAŁCIE TRAPEZU. Czoło węższe niż dół twarzy. Twoim żywiołem jest ziemia.
Naucz się odmawiać. Jesteś jak matka ziemia – opiekuńcza, szczodra i łagodna. Chętnie służysz pomocą, wysłuchujesz zwierzeń, pocieszasz. Jesteś więc bardzo lubiana, ale też czasem wykorzystywana. Jeśli chcesz zachować młodość i siłę przez długie lata, musisz poświęcić trochę czasu i uwagi sobie.

Potrzebujesz więcej luzu, radości i spontaniczności. Jednym z najlepszych sposobów na przełamywanie sztywności i nadmiaru powagi jest taniec. Tańcz więc, zamiast zajadać się ciastkami, makaronami, bułeczkami i chlebem, którymi próbujesz dodać sobie energii. Przestaniesz się wtedy zamartwiać, walczyć z nadwagą i kłopotami trawiennymi.

OwalnaOWALNA. Proporcjonalna, wszystkie linie ma miękkie i zaokrąglone. Twoim żywiołem jest woda.
Zbliż się do ludzi. Typy „wodne” są tajemnicze, skupione na sobie, niezależne i uparte. Jeśli rządzi Tobą woda, to szukasz w życiu prawdy i sensu. Jesteś pełna wyobraźni, oryginalna i zmysłowa. Jednak często krytykujesz innych, co zraża do Ciebie ludzi. Dla równowagi potrzebujesz towarzystwa. Twoją siłę witalną wzmocni głęboki, duchowy związek z drugim człowiekiem.

Zainwestuj więc w przyjaźń i miłość. Kiedy zrównoważysz swoje życie emocjonalne, skończą się problemy zdrowotne. Słabe punkty Twojego ciała to pęcherz, nerki i narządy kobiece. Miewasz bóle kręgosłupa i problemy hormonalne. Pielęgnuj więc związki i wyrzuć solniczkę. Sól bowiem szkodzi Twojemu zdrowiu.

Jak dodać sobie siły wg medycyny chińskiej?

źródło: hipokrates2012.wordpress.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s