Rajski Ogród czyli poczuj się jak u siebie w Karkonoszach

Kwatera Główna Rajskiego Ogrodu – Mysłakowice

Podróżując często stajemy przed decyzją – jaki nocleg sobie zarezerwować? W grę oczywiście wchodzą hotele, ale dla nas taka opcja to ostateczność, chociaż czasami nie da się tego uniknąć. Szczególnie kiedy wypoczynek ma być relaksem a zwiedzanie jedynie urozmaiceniem pobytu a nie celem samym w sobie idealnym rozwiązaniem staje się agroturystyka.

Rajski Ogród – Mysłakowice

Uciekając od zgiełku wielkiego miasta w jakim jeszcze mieszkamy, poszukujemy miejsc spokojnych, w których poczujemy się jak u siebie. I wiele takich miejsc już odnaleźliśmy, do wielu będziemy jeszcze wracać, natomiast to miejsce, które w tym roku wybraliśmy na bazę wypadową wypoczynku w Karkonoszach całkowicie mnie oczarowało.

Karkonosze widziane z Mysłakowic

Oczywiście jako „powsinoga” usiedzenie przeze mnie w jednym miejscu przez dłużej niż pół dnia, będąc w sercu Doliny Pałaców i Ogrodów, to prawdziwy wyczyn. Ale… nie bez powodu jednak miejsce to zahipnotyzowało mnie niemalże.

Widok z Rajskiego Tarasu – Mysłakowice

Czym? Zacznę od rzeczy zupełnie przyziemnych: poranna kawa na tarasie z widokiem na Śnieżkę – bezcenne. W miejscowości Pałac, cudowny park z jeziorem, pod samym nosem górski potok. Spokój i cisza…

Oranżeria – miejsce polowania na pomidorki koktajlowe

Poza tym, w moim przypadku absolutna nowość: całkowita samowolka – bogactwo ogrodu absolutnie za darmo, dostępne od ręki. Co prawda w tym okresie jedynie herbatka ze świeżych ziół zrywanych własnoręcznie wchodziła w grę, ale w sezonie dostępne są również maliny, poziomki, pomidorki koktajlowe i wszystko to, co w Rajskim Ogrodzie znajdziemy i jest jadalne, spokojnie może wylądować w naszych brzuszkach. Oczywiście w przypadku ograniczonych zasobów – kto pierwszy ten lepszy! Raj dla dzieci.

Pałac w Mysłakowicach

W samych Mysłakowicach oprócz Rajskiego klimatu jest również Pałac, park z jeziorem oraz kilkanaście Tyrolskich Domów.

Tyrolski Dom – Mysłakowice

Poza tym usytuowanie jest idealne na wycieczki, rowerowe i nie tylko, po okolicy.

Do Jeleniej Góry – 15 km, do Karpacza – 11 km, do Kowar 8 km. Zamek Chojnik to raptem 19 km, że o trasie Pałaców i Ogrodów nie wspomnę.

Kończąc ten pełen zachwytu wywód stwierdzam kategorycznie – miejsce to odwiedzimy jeszcze nie raz!

Mysłakowice – Rajski Ogród – Galeria

www.rajskiogrod.wkarkonoszach.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s