10 kłamstw, które mówimy sami sobie

10 kłamstw, które mówimy sami sobie

10 kłamstw, które mówimy sami sobie

“Najgorsze kłamstwa, to te, które mówimy sami sobie. Żyjemy w negacji do tego, co robimy, a nawet wobec tego, co myślimy. Robimy to, ponieważ żyjemy w lęku. Obawiamy się, że nie znajdziemy miłości, a kiedy już ją znajdziemy, to boimy się, że ją stracimy. Najbardziej zaś, boimy się tego, że jeśli nie będziemy żyli w miłości, nie będziemy szczęśliwi”. – Richard Bach

Większość z nas nie lubi kłamców. Czujemy się urażeni, a nawet źli, gdy inni ludzie nas okłamują. Prawda jest jednak taka, że robią to nieustannie każdego dnia. Angażujemy się w negatywne dialogi i tkwimy w myślowych schematach, które hamują nasz rozwój osobisty i ograniczają naszą zdolność do pełnego życia. Zasługujemy przecież, aby żyć w pełni, aby doświadczać wszystkich radości i tajemnic, które życie ma do zaoferowania.

Pierwszym krokiem w tym kierunku jest świadomość. Jeśli możemy uświadomić sobie, w jaki sposób polegamy na sobie, możemy zacząć filtrować nasze myśli w sposób produktywny. Poniżej znajdziecie listę 10 kłamstw, które musimy przestać sobie powtarzać, aby przepchnąć własne ograniczenia i zacząć żyć pełnią życia. Bo do tego właśnie jesteśmy przeznaczeni.

1. Moja przeszłość zawsze będzie mnie prześladować.

Korekta – przeszłość może Cię prześladować, jeśli na to pozwolisz. I nie, nie jesteś skazany na spędzenie reszty życia na rozpaczliwym poszukiwaniu miłości u każdego, kto okaże Ci ją, choćby w najmniejszym stopniu, zamiast rodzica, który nigdy tego nie zrobił w dostatecznym stopniu. Kwestionowanie starych wzorców myślowych, to wielki krok w kierunku zmiany. Następnym razem, zanim poddasz się nieuzasadnionemu przekonaniu lub strachowi, zadaj sobie pytanie: „Co jest źródłem moich informacji?”. Jeśli odpowiedź brzmi: „Sam to wymyśliłem”, to z całą pewnością, należy odrzucić taką myśl. Jeśli trzymasz się historii, robisz to kosztem swojego przeznaczenia.

2. Sukces jest przeciwieństwem awarii.

Nie ma żadnych uszkodzeń i awarii, są tylko wyniki działań. Nawet jeśli coś nie rozwija się tak, jak oczekiwałeś, nie poddawaj się. Dowiedz się, co możesz zrobić dalej. Kto w ten sposób będzie szedł krok po kroku naprzód, ten ostatecznie zwycięży. Walka to zwycięstwo samo w sobie, nawet na długo przed ostatecznym zwycięstwem. Walka to sposób myślenia, a sukces, to progres składający się z małych kroków, decyzji i działań, które stopniowo go budują.

3. Gdybym tylko miał (………………………..), byłbym szczęśliwy.

Są dwa sposoby na bycie szczęśliwym: być szczęśliwym mając wszystko, co chcesz, albo być szczęśliwym ze wszystkiego co masz. Drugi sposób jest zdecydowanie lepszy. Jeśli docenisz rzeczy tu i teraz, znajdziesz więcej szczęścia. Szczęście przychodzi, kiedy przestaniesz narzekać na kłopoty i będziesz mógł podziękować za wszystko co do tej pory otrzymałeś. To właśnie nazywa się wdzięczność.

4. Kryzys jest zły.

John F. Kennedy powiedział kiedyś, że “Chiński symbol na słowo” kryzys ” jest zapisany dwoma pociągnięciami piórem. Jedno oznacza oznacza niebezpieczeństwo, a drugie szansę”. W czasie kryzysu, uważaj na niebezpieczeństwa, ale bądź w stanie dostrzec okazję rozwoju! “Życie zawsze się równoważy. Każde wyzwanie, problem i trudności, które powstają, to po prostu kolejna okazja, aby uczyć się i rozwijać.

5. Jestem na to za stary.

Nigdy nie jesteś za stary, aby iść po co chcesz. Nelson Mandela miał 76 lat, kiedy został prezydentem. Leonardo da Vinci miał 51 lat, gdy malował Mona Lisę. Pułkownik Sanders miał 61, kiedy zaczął franczyzę KFC. Mogłabym wymieniać jeszcze długo. Każdy jest na własnej osi czasu i nigdy nie jesteś za stary lub za młody, aby wypełnić swoje powołanie.

6. ……………………….. (dowolna osoba) ma o wiele łatwiej ode mnie!

Tak wielu ludzi w to wierzy, ale to jest po prostu nieprawda. Prawda jest taka, że nie masz pojęcia, co dzieje się w życiu tej osoby! Każdy zaopatrzony jest w inne i różne doświadczenia i umiejętności, każdy też dysponuje innymi zasobami, umiejscowionymi w innej, niż Twoja, sytuacji życiowej. Nie są one porównywalne, dlatego porzuć męczące Cię statystyki i nie porównuj się z innymi.

7. Lepiej jest dawać niż brać.

To miłe i przydatne, jeśli jesteś szczególnie egocentryczną jednostką, ale nie sądzę, że to prawda. Dawanie nie jest lepsze od brania i odwrotnie. Dlaczego? To prosta matematyka: żeby był dawca, musi być biorca – i odwrotnie, natomiast nie każdy dawca musi być biorcą, a biorca dawcą. Dawanie jest psychologicznie dużo łatwiejsze, bo funkcjonuje nawet gdy masz niskie poczucie własnej wartości. Branie, wymaga jednak poczucia pewnej pewności siebie i własnej wartości. Jako osoba niepewna siebie, możesz dać to, co w Tobie najlepsze, tylko dlatego, że sam nie czujesz się godzien ich posiadania. Być gotowym na odbiór dobrych rzeczy, to otwarcie się na dawanie!

8. Mogę to zrobić jutro.

To chyba najczęstsze kłamstwo, jakie sobie powtarzamy. Ale wszyscy wiemy, że to nieprawda! Problem polega na tym, że zawsze masz więcej czasu, niż Ci się wydaje. Pewnego dnia obudzisz się jednak i dostrzeżesz, że nie masz już więcej czasu na to, co zawsze chciałeś robić. Będzie zwyczajnie za późno. Żyj tu i teraz. Do dzieła!

9. Szczęście jest podstawą mojego dobrego samopoczucia.

Mówimy sobie w kółko: “Muszę być szczęśliwy.” Rodzi się się pytanie: “Dlaczego nie więc nie jesteś szczęśliwy?”. Prawda jest taka, że emocje to emocje i nic poza emocjami. Smutny, zły, samotny, przerażony – to nic złego! Zamiast wmawiać sobie, że musimy być szczęśliwi, powinniśmy pozwolić sobie na odczuwanie całego wachlarza emocji. Ta wolność, bez spinania się, że nie odczuwamy pożądanych przez nas emocji – to dopiero jest szczęście!

10. To źle być egocentrycznym.

Czasem bycie samolubnym jest zdrowe. Moglibyśmy nauczyć się mówić “nie” od czasu do czasu i przestać przepraszać cały czas. To jest twoje życie! Twoje emocje! Twoje wybory! Wybierz więc, co jest dla ciebie najlepsze. Przestań przejmować się tym, co inni ludzie myślą o Twoich decyzjach. Jeśli kiedykolwiek staniesz przed wyborem pomiędzy kimś lub sobą, zawsze wybieraj siebie.

Autor: Whitney Anthony

Źródło: purposefairy.com –> omsica.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s