Dzika strona jedzenia + KONKURS!!!

Dzika strona jedzenia

„Dowiedz się jak wybierać w sklepie najzdrowsze warzywa i owoce nawet gdy nie są podane ich odmiany. Poznaj nowe sposoby na ich przygotowanie, przechowywanie i przyrządzanie, pozwalające wzbogacić smak i zwiększyć korzyści płynące dla zdrowia.”

„Dzika strona jedzenia” to książka dla każdego. „Bez względu na to czy jesteś wegetarianinem, weganinem czy też w Twojej diecie znajduje się mięso, książka ta pomoże Ci odkryć nowe sposoby, dzięki którym twoje pożywienie nabierze smaku i wartości odżywczych.”

W trakcie czytania książki nowego znaczenia nabierają takie hasła jak: „jedz 5 porcji warzyw i owoców dziennie”, „chodź na zakupy z listą produktów”, „wybieraj tylko świeże warzywa i owoce”, itp.

Obok statystyk, wyników badań naukowych i fachowych nazw składników znajdujących się w poszczególnych owocach i warzywach, autorka w przystępny sposób zaznajamia czytelnika z wiedzą niezbędną do zrozumienia w jaki sposób warzywa i owoce oddziałują na nasz organizm. Uświadamia, że nie możemy cieszyć się doskonałym zdrowiem aż do czasu, gdy na powrót nie odkryjemy bogactwa składników odżywczych, które straciliśmy na przestrzeni ostatnich 10 tys. lat rozwoju rolnictwa.

Wiedza o tym w jaki sposób przez wieki pozbywaliśmy owoce i warzywa ich wartości odżywczych, jak wygląda obecnie ich hodowla, transport i przechowywanie, w pierwszym momencie może przerażać. Nie ma się jednak co bać. Autorka wyczerpująco odpowiada na pytanie „co możemy zrobić by przywrócić dawno utracone składniki odżywcze naszym owocom i warzywom”?

Książka prezentuje nowe, radykalne rozwiązanie. Podając w przystępnej formie wiedzę, która pozwoli rozróżnić wysokowartościowe owoce i warzywa od produktów o najmniejszej zawartości składników odżywczych. Uczy dokonywania odpowiednich wyborów zakupowych, podaje konkretne wskazówki, daje gotowe rozwiązania. Tłumaczy by swoich decyzji zakupowych nie podejmować na podstawie intuicji, a dysponując rzetelną wiedzą przełamywać wiele starych i nowych nawyków żywieniowych.

Ciekawostki zawarte praktycznie na każdej ze stron książki powodują, że jej lektura staje się dziką przygodą. Całość czyta się lekko i przyjemnie. Nie jak typowy poradnik, a raczej jak świetne opowiadanie. Dodatkowo, zawarte na końcu każdego rozdziału podsumowania najważniejszych treści, pozwalają w każdej chwili, ekspresowo odświeżyć sobie wiedzę.

Polecam każdemu, bez względu na to czy ma na uwadze swoje zdrowie, czy tylko chciałby zabłysnąć w towarzystwie nietuzinkowymi informacjami, które zaskoczyć potrafią nawet wytrawnych znawców tematu.

Książkę można nabyć na stronie wydawnictwa Illuminatio lub wygrać ją w konkursie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s