Mała księga przebudzenia

„Mała księga przebudzenia” Mark Nepo

Mała, ale tylko wymiarami, a księga jak się patrzy. To czy stanie się przyczynkiem do przebudzenia zależy w gruncie rzeczy najbardziej od samego czytającego.

Wersja kieszonkowa, w sam raz do torebki. A w środku? Krótkie, ale jakże treściwe, przypowieści czy opowiadania zaczerpnięte z wielu kultur, religii i filozofii przeplatające się z osobistymi doświadczeniami i refleksjami autora. Czasami oczywista, w innych momentach, na pierwsze spojrzenie niezrozumiała i tajemnicza. Niezmiennie jednak mądra i inspirująca.

Czytając opis na odwrocie książki, na stronie wydawnictwa Illuminatio, oczekiwałam rozpisanego na tygodnie przewodnika z refleksjami do przemyśleń. Rozczarowałam się miło. Autor nie narzuca dat, kolejne rozdziały nie są ze sobą ściśle powiązane, przez co księgę można czytać od środka czy też końca.

Nie powiem by była to pozycja super łatwa. Jednak jej mądrość warta jest włożenia minimum wysiłku w dwu a czasem i czterokrotne przeczytanie fragmentu i skonfrontowanie się z własnym „ja”.

Aby ułatwić czytelnikowi dotarcie do własnego wnętrza, po każdym z 52 fragmentów autor zawarł cenne wskazówki medytacyjne i pytania pomocnicze.  Poświęcenie chwili czasu znacznie pomaga ostatecznie lepiej poznać samego siebie i odkryć głębszy wymiar własnego istnienia.

Inspiruje, uspokaja, uwalnia! Polecam!

Mała księga przebudzenia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s