Huna

7 zasad huny

Huna jest praktyczną wiedzą która działa. Jest systemem psychologicznym odkrytym na Hawajach przez amerykańskiego językoznawcę Maxa Freedoma Longa który poświęcił na odszyfrowanie, zrozumienie i przetłumaczenie tej wiedzy na język angielski ponad 50 lat swojego życia. Często wiedzę Huny określa się jako Magia Kahunów.
Huna znaczy tajemnica, a Kahuna – człowieka posiadającego tę wiedzę.

Wg. huny człowiek oprócz ciała fizycznego składa się z trzech ja, trzech rodzajów świadomości:

  • niższego ja (podświadomość),
  • średniego ja (świadomość),
  • wyższego ja (nadświadomość).

Celem Huny jest osiągnięcie harmonijnej współpracy trzech JA pozwalającej osiągnąć sukcesy w sferach bardzo wymiernych, jak dobra materialne, zdrowie, siła duchowa czy spokój umysłu. Jest nim również (podobnie jak jogi) scalenie wszystkich części (podświadomości, świadomości i nadświadomości) w jedną całość. Uszczęśliwiający kontakt z własnym Wyższym Ja jest ukoronowaniem całej praktyki Huny. Kahuni z wysp polinezyjskich (Hawaje) byli mistrzami wiedzy o człowieku i jego umyśle. Poznali kilka tysięcy lat wcześniej to co nasza współczesna psychologia teraz, że istnieje podświadomość (umysł podświadomy) i świadomość (umysł świadomy) oraz nierozerwalnie z nami związana nadświadomość (umysł nadświadomy) – część boskości w nas. Potrafili z tej wiedzy o trzech Ja człowieka korzystać w sposób praktyczny. Kahuni korzystając z tej wiedzy dokonywali uzdrowień, usuwali kompleksy, mieli wpływ na pogodę, zmieniali przyszłość jeśli była nieodpowiednia.

Wyższe Ja to określenie duchowej istoty, która jest cały czas przy nas (w naszej tradycji określana jako anioł stróż) gotowa nam we wszystkim pomóc, ale sie nie wtrąca gdy jej o to nie prosimy, ponieważ mamy wolna wolę. Nadświadomość (Wyższe JA) określane jest w hunie jako Aumakua – Duch Rodzicielski godny zaufania, a jego symbolem jest światło, promienistość. Słownik języka hawajskiego podaje znaczenie następujące: „ktoś, komu można ufać tak, jak dziecko ufa rodzicom”.

Gdy nasza podświadomość jest ‚czysta’, bez żadnych kompleksów winy i z nami współpracuje następuje połączenie, kontakt z Wyższym Ja. Kontakt z naszą boską naturą, z tą częścią naszej osobowości jaką jest nadświadomość jest przeżyciem radosnym i uszczęśliwiającym po którym najczęściej następuje pozytywny zwrot w życiu. Twój „Anioł Stróż” z dzieciństwa nigdzie nie odszedł, jest nadal z tobą – bo to twoja część natury. Musisz tylko tę część swojej boskości w sobie ponownie zaprosić, ponieważ masz wolną wolę. Ale żeby korzystać z pomocy i błogosławieństw Wyższego Ja, które zawsze jest gotowe Ci pomóc (wspierać, inspirować a nawet zmieniać przyszłość i ją tworzyć) najpierw musisz oczyścić swoją podświadomość i pozbyć się niepotrzebnych programów (schematów, przekonań, dogmatów) które nie pomagają Ci w niczym. Praca z podświadomością pomaga nam pozbyć się rożnych blokad, lęków i ograniczających przekonań oraz pozwala usunąć kompleksy.
Do skutecznej modlitwy niezbędna jest współpraca podświadomości.

Żeby Wyższe Ja mogło coś zmienić i udzielać nam pomocy, trzeba modlitwę posłać jako ukształtowane myśli (obrazy tego czego się pragnie w stanie gotowym – już spełnionym) wraz z energią. Huna wyjaśnia dlaczego nasze ‚normalne’ modlitwy nie są wysłuchiwane. Dzieje się tak dlatego że połączenie z Wyższym Ja ma tylko podświadomość i jeśli jest ona ‚czysta’ tzn. bez poczucia winy (jeśli mamy czyste sumienie) i nie czuje się ‚brudna’ i grzeszna wtedy może skontaktować się z Wyższym Ja. Jeśli podświadomość ma jakiś kompleks winy, czuje się grzeszna to wstydzi się kontaktu z ta duchową „wyższą” istotą (podobnie jak dziecko chowa się przed rodzicami gdy coś zbroi – chowa twarz i wstydzi się spojrzeć w oczy swych rodziców), – mówi się wtedy że ścieżka do Wyższego Ja jest zablokowana.

Wszystkie Wyższe Ja są ze sobą połączone i są wtedy określane jako Poe Aumakua i jeśli twoja modlitwa wymaga zaangażowania innych Wyższych Ja osób których sprawa dotyczy, wtedy również te inne Wyższe Ja współpracują nad urzeczywistnieniem modlitwy. Tak samo jeśli ktoś wznosi modlitwę za ciebie do swego Wyższego Ja, wtedy też oba Wyższe Ja (moje i twoje oraz osób które w jakichś sposób są związane ze sprawą) wspólnie pracują nad urzeczywistnieniem zmian.

Z pomocą Wyższego Ja można pomagać skutecznie sobie jak i innym osobom jeśli tego chcą za pomocą modlitwy huny. Możesz uzyskiwać pomoc i wsparcie z „góry” we wszystkich aspektach życia jak zdrowie, opieka i kierownictwo, zmiana niepożądanej przyszłości, osiąganie celów.

Wiedza huny uczy nas i mówi na czym polega właściwa i skuteczna modlitwa.

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się czego chcemy i przymierzenie tego, – jak się czujemy w tej nowej sytuacji wyobrażając sobie jak już jesteśmy w tym nowym stanie i się cieszymy posiadaniem tego czego chcemy. Potem wizualizowany obraz ubieramy w opis słowny. Oczyszczamy ścieżkę do Wyższego Ja. Potem gromadzimy nadmiar energii, przywołujemy obraz modlitwy, uzyskujemy kontakt z Wyższym Ja i posyłamy modlitwę w formie ukształtowanych myśli wraz z energią.

źródło: http://www.huna-szamanizm.jky.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s