Książki

Są książki, które zmieniają życie.
Są takie, które uczą.
Inne pięknie opisują światy, pozwalają się odprężyć.
Są też takie, po których nie można zasnąć.
Wśród nich wszystkich jednak są takie, do których z przyjemnością się wraca.

bezcenny-dar

„Bezcenny dar” Jim Stovall

„Bezcenny dar” to opowieść o życiu, które jest drogą. Jedni przejdą bezmyślnie, a inni świadomie – obserwując, słuchając, wyciągając wnioski z doświadczeń, wypełnią tę podróż sensem. Ta powieść uwrażliwia na wybór właściwego kierunku. Można przeczytać tę książkę w jeden wieczór, historia jest wciągająca.

Dzika strona jedzenia

„Dzika strona jedzenia” Jo Robinson

„Dzika strona jedzenia” to książka dla każdego. „Bez względu na to czy jesteś wegetarianinem, weganinem czy też w Twojej diecie znajduje się mięso, książka ta pomoże Ci odkryć nowe sposoby, dzięki którym twoje pożywienie nabierze smaku i wartości odżywczych.”

„Pokochaj siebie” Wayne W. Dyer

„Pokochaj siebie”
Doktor Wayne W. Dyer, czołowy psychiatra amerykański, wyjaśnia, jak nauczyć się być sobą i żyć na swój sposób. Wskazuje, w jaki sposób można się pozbyć wielu drobnych, choć przykrych zahamowań, które są przyczyną uczucia niezadowolenia, oraz jak wypracować nową “oczyszczoną” osobowość. Jeśli nie jesteś zadowolony z siebie i swojego życia, w książce tej znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię problemy.

„Możesz uzdrowić swoje życie”                 Louise L. Hay

„Możesz uzdrowić swoje życie”
“Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby”.Niniejsza książka to swoisty kurs metod Louise L. Hay. Autorka krok za krokiem uczy w niej sposobów rozwiązywania swych lęków i napięć, trudności w stosunkach z otoczeniem, a także przeciwdziałania aktualnym i potencjalnym chorobom.

„Potęga teraźniejszości” Eckhart Tolle

„Potęga teraźniejszości”
To mądra, serdecznie i uczciwie napisana książka. Książka dla ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości. Autor ze znawstwem i cierpliwością najpierw zachęca nas do wyruszenia w drogę, a potem prowadzi nią czytelnika na spotkanie z nim samym. I o dziwo, ta droga wcale nie wydaje się trudna. I nikogo nie wyklucza. Iść nią może każdy. Nigdy nie dość takich książek.”

"Cud uważności"

„Cud uważności. Prosty poradnik medytacji” Thich Nhat Hanh

„Cud uwazności”
„Uważność jest cudem – jak mówi tradycja buddyjska – dzięki któremu poznajemy siebie samych. Potrzebujemy spokoju serca i samokontroli, jeśli chcemy, aby nasze wysiłki przynosiły dobre rezultaty. Jeśli bowiem tracimy samokontrolę, pozwalamy niecierpliwości i złości zakłócić naszą pracę, to odbieramy jej tym samym jakąkolwiek wartość. Każdą czynność powinniśmy wykonywać uważnie.”

„Potęga teraźniejszości” J. Murphy

„Potęga teraźniejszości”
Naucz się korzystać z potęgi podświadomości! Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności? Naucz się go używać, a Twoje życie zmieni się nie do poznania.

„Sekret” Rhonda Byrne

„Sekret”
Fragmenty Wielkiego Sekretu odnajdywano na przestrzeni dziejów w przekazach ustnych, w literaturze, w religiach i systemach filozoficznych. Po raz pierwszy wszystkie jego elementy zostały zebrane w tej niewiarygodnej książce, której lektura może mieć fundamentalne znacznie dla wszystkich jej czytelników.

„Klucz do sekretu” Joe Vitale

„Klucz do sekretu”
Książka idąca krok dalej niż Sekret”Klucz do sekretu” to wyjątkowy poradnik, który pokazuje, jak wprowadzić „prawo przyciągania” w życie!Przekonania determinują to, czego doświadczamy. Nie ma żadnych zewnętrznych przyczyn. Klucz do sekretu znajduje się wewnątrz Ciebie. Wystarczy, że przekręcisz go w zamku i już zrobisz pierwszy krok na drodze do wolności i spełnienia.

„Natychmiastowe uzdrawianie. Nauka huny” Serge Kahili King

„Natychmiastowe uzdrawianie”
Ua ola loko i ke aloha
Uzdrawianie wypływa z wnętrza dzięki miłości.„Treścią tej książki są praktyczne idee i działające techniki. Przedstawionych tutaj metod z dobrym skutkiem używałem ja sam, moja rodzina i tysiące ludzi, których uczyłem.Książka ta mówi o niewymagającym lekarstw natychmiastowym uzdrawianiu, co w mojej definicji oznacza uzyskanie znaczącej lub całkowitej poprawy stanu zdrowia.”

„Tao Kubusia Puchatka” Benjamin Hoff

„Tao Kubusia Puchatka”
można traktować jako książkę o „małym misiu, który chodzi tu i tam zadając niemądre pytania, układając piosenki i doświadczając przygód, przez co jednak nie przybywa mu intelektualnej mądrości, ani też nie odchodzi od swego prymitywnego pojęcia szczęścia”.Autor jednak podjął próbę wyjaśnienia zasad taoizmu poprzez postać Kubusia Puchatka.

„Te Prosiaczka” Benjamin Hoff

„Te Prosiaczka”
Słowo „TE”, to: „… pewna szczególna cecha, moc duchowa albo ukryta zdolność, wyjątkowa dla danej osoby – coś, co przechodzi z wewnętrznej natury rzeczy. I coś takiego, dodajmy, czego posiadania ta osoba może być kompletnie nieświadoma…” Czyli coś na pewno dla Prosiaczka, który czasem, no czasem czuje w sobie siłę.Mądrość wschodu tłumaczone są zalęknionemu, różowemu przyjacielowi Kubusia Puchatka.

96a8

„W dżungli życia” Beata Pawlikowska

„W dżungli życia”
Szukałam w życiu szczęścia. Wyruszałam w podróż po drogach dobrze oznakowanych i prowadzących, jak mi się wydawało – we właściwym kierunku. Kiedy okazywało się, że te wydeptane trakty w rzeczywistości są bezdusznym pustkowiem, zaczęłam szukać dziewiczych ścieżek, przez które przedzierałam się wbrew woli i chęci innych ludzi. Ostrzegano mnie, że źle skończę, a ja organizowałam następną wyprawę…

"W dżungli miłości" Beata Pawlikowska

„W dżungli miłości” Beata Pawlikowska

„W dżungli miłości” to ciąg dalszy książki „W dżungli życia”.W nowej książce piszę o spełnianiu marzeń, życiowym lenistwie, byciu wojownikiem, samotności, silnej woli, odwadze, oczekiwaniach, samodzielności, alkoholu, o tym jak sobie radzić z brakiem poczucia własnej wartości, złymi emocjami i bezsilnością, piszę też o szczęściu. Także w miłości.rozpocznie się zupełnie nowy etap.

"Czarownica" Anna Kejzerowicz

„Czarownica” Anna Kejzerowicz

„Czarownica” jest książką o ciągłym dokonywaniu wyborów i pokonywaniu własnych słabości. To lekka opowieść o próbach szukania swojego miejsca w świecie, i jak to zwykle bywa w tego typu literaturze, o miłości. Mamy tu trójkę bohaterów: mężczyznę w średnim wieku, znudzonego życiem w pełnym zgiełku mieście, niebanalnej urody kobietę o traumatycznej przeszłości i kilkuletnią dziewczynkę, która ucieka od alkoholizmu matki do świata natury. Kiedy drogi tych trojga się przetną, w życiu każdego z nich rozpocznie się zupełnie nowy etap.

"Wyspa" Aldous Huxley

„Wyspa” Aldous Huxley

„Wyspa” jest próbą odpowiedzi na wielkie człowiecze pytanie o sens. W warstwie powieściowej, dziennikarz z Anglii, trafia w dramatycznych okolicznościach na wyspę, której mieszkańcy nie przyjmują do swojego grona osób reprezentujących cywilizację przemysłową. Odkrywa tam idylliczne społeczeństwo, które potrafi zadbać o pełne człowieczeństwo i wykorzystanie potencjału każdej jednostki, bazując na religiach Wschodu i racjonalnym ograniczeniu dostępu do nowoczesnej technologii.

"Niebiańska przepowiednia" James Redfield

„Niebiańska przepowiednia” James Redfield

„Niebiańska przepowiednia” to fascynująca powieść, której autor przedstawia porywającą wizję nowego, duchowego pojmowania świata, która już wyłania się w naszej kulturze. Książkę czyta się jak powieść przygodową, ma ona jednak równocześnie głębię duchowej przypowieści. Zabiera czytelnika w podróż, która rozjaśnia duszę i daje wgląd w wizję i doświadczenia, które już zmieniają świat.

"Alef" Paulo Cohelo

„Alef” Paulo Cohelo

„Alef” to „duchowy wymiar rzeczywistości, równoległy świat, gdzie czas i przestrzeń są wieczne”. To miejsce, w które trudno trafić, udaje się to dzięki medytacji.
       Dla mnie „Alef” mówi o mocy wybaczenia, a także o tym, że poznawanie nowego niesie ze sobą wiele dobra. Podróżowanie ma w sobie siłę, która rozświetla życie, sprawia, że człowiek czuje się szczęśliwy i spełniony.

"Czarodzieje mogą wszystko"

„Czarodzieje mogą wszystko” Dariusz Chwiejczak

„Czarodzieje” to książka niezwykła. Napisałem ją, by służyła jako przewodnik do szczęśliwego życia dla moich dzieci. Zawarłem w niej wszystkie znane mi czarodziejskie przepisy na spełnianie marzeń. (…) Chociaż książka pisana była z myślą o młodszych czytelnikach, młodzież przyjęła ją równie ciepło jak rodzice i dziadkowie. Wokół „Czarodziejów” krąży dobra energia, dlatego wspaniale nadaje się na prezent dla kogoś bliskiego.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s