Zdrowie

„Zdrowie… ten tylko się dowie, kto Cię stracił”

Zdrowe, szczęśliwe życie zależy od Ciebie. Twoje podejście do życia, do ludzi nadaje rytm Twojej codziennej egzystencji. Jeśli masz w zwyczaju wykonywanie codziennych czynności od wielu lat,  nie zastanawiając się, dokąd zmierza Twoje życie, jesteś na prostej drodze do chorób, stresu, złych relacji z rodziną, znajomymi i w pracy.

Nie ma jednej wspaniałej recepty na życie, ale istnieją pewne prawidłowości, dzięki którym szczęście zagości w Twoim życiu. Podejście holistyczne pozwoli Ci odnaleźć spokój i cel, a to prosta droga do spełnienia.

MEDYCYNA HOLISTYCZNA

Zakłada ona, że leczy się człowieka a nie jego choroby.

Każdy człowiek ma swoje indywidualne potrzeby zdrowotne. U każdego z nas inaczej wygląda kombinacja genetyki, osobowości i biochemii. Odmienny jest także nasz styl życia, bagaż życiowych doświadczeń. Zatem poszukując skutecznego rozwiązania naszych problemów zdrowotnych trzeba pamiętać o tych indywidualnych uwarunkowaniach.

Z tego wynika fundamentalne założenie medycyny holistycznej: leczyć pacjenta a nie tylko chorobę.

Zarówno lekarze jak i ich pacjenci wierzą, że nawet zwykłe fizjologiczne funkcje organizmu, takie jak pokwitanie, przekwitanie, czy rodzenie dzieci, wymagają interwencji lekarza. Nasza kultura boi się wszelkich naturalnych procesów: narodzin, umierania, uzdrawiania i życia.

Jesteśmy zdeterminowani przez kulturę, która hołduje nauce i wierzy, że jest ona w pełni obiektywna. Przyjmujemy, że wszystko, co posiada etykietkę „naukowości” musi być prawdziwe. Pomija się jednak fakt, że współczesna nauka jest ograniczona przez kulturę przepełnioną systemem medycznych uzależnień.

Na nasze życie składa się wiele niepowtarzalnych procesów, które nie zaistniały w przeszłości i nie zaistnieją w przyszłości.

NIKT NIE MOŻE WYKREOWAĆ ZDROWIA DLA KOGOŚ INNEGO.

Pierwszy krok w kierunku kreowania zdrowia: Dużo osób identyfikuje różne techniki, lekarstwa i witaminy ze zdrowiem. Wiele osób odwiedza lekarzy i inne osoby zajmujące się zdrowiem w systemie alternatywnym, ale nie znajdują efektów odpowiednich do ich oczekiwań. Często im więcej otrzymują informacji, tym bardziej czują się zagubieni i bezradni. Ten dylemat związany z informacją jest powszechny. Bez względu na to, jaki jest problem, po przeczytaniu wszystkich książek i po skonsultowaniu się z wszystkimi ekspertami, tylko twoja wewnętrzna mądrość, której częścią jest intelekt, może Ci wskazać właściwą drogę.

WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU ORGANIZMU

Rozwiązywanie problemów zdrowotnych przy pomocy lekarstw, chirurgii czy ziół, całkowicie różni się od wykorzystania potencjału organizmu do samo uzdrawiania.

Wykorzystanie potencjału organizmu, wymaga zmiany systemu myślenia i nawiązania bliższej więzi z naszymi ciałami, umysłami i duszami.

Każdy z nas, może świadomie wpływać na swoje zdrowie, poprzez odpowiednią dietę  (kuchnia 5 przemian), budowanie pozytywnych relacji ze sobą i innymi ludźmi  (afirmacje i medytacje).

Aby wykorzystać nasz wewnętrzny potencjał należy zmienić sposób myślenia: żyć w zgodzie ze swoim ciałem, umysłem i duszą oraz poczuć się częścią wszechświata.

Dr. Preeti Agrawal, http://www.preetigin.pl

 Dr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych, specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Jest prezesem Fundacji Kobieta i Natura, prowadzi we Wrocławiu Szkołę Świadomego Macierzyństwa. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia APPPAH (Association for Prenatal & Perinatal Psychology & Health).

źródło:  happymore.eu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s